ЖИТТЯ 3.0 ІНДУСТРІЯ 4.0 СУСПІЛЬСТВО 5.0 ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА ШІ / LIFE 3.0 INDUSTRY 4.0 SOCIETY 5.0 DIGITAL ECONOMY AI

Анотація: Дана стаття присвячена різним аспектам управління логістичними системами. Спираючись на низку джерел сформульовані наступні принципи та положення управління логістичними системами: системний підхід; принцип загальних витрат; принцип узгодженості; принцип синергії; принцип цифрових технологій; принцип цифрового відображення; принцип економіко-математичного моделювання; принцип єдиної корпоративної інформаційної системи; принцип виокремлення сукупності компонент логістичної системи, які забезпечують управління нею; принцип управління…

Written by

×

Гібридизація аналітичних моделей та штучного інтелекту в управлінні логістичними системами

Анотація: Дана стаття присвячена різним аспектам управління логістичними системами. Спираючись на низку джерел сформульовані наступні принципи та положення управління логістичними системами: системний підхід; принцип загальних витрат; принцип узгодженості; принцип синергії; принцип цифрових технологій; принцип цифрового відображення; принцип економіко-математичного моделювання; принцип єдиної корпоративної інформаційної системи; принцип виокремлення сукупності компонент логістичної системи, які забезпечують управління нею; принцип управління якістю; принцип гуманізації; принцип стійкості, гнучкості та адаптивності; принцип відкритості та автономності; принцип децентралізованого управління та горизонтальних зв’язків; кібернетичний принцип зворотних зв’язків. Авторами наголошується, що в умовах цифрової економіки набувають особливої актуальності принцип відкритості та автономності через те, що інформаційні межі стають між підприємствами розмитими, а чітке визначення меж логістичної системи певного підприємства стає утрудненим; принцип децентралізації управління та горизонтальних зв’язків через те, що в умовах цифрової економіки буде відбуватися перехід від лінійних зв’язків у ланцюгу постачання продукції до мережевої, а в межах підприємства будуть переважати горизонтальні зв’язки, а не вертикальні.
До принципів та положень моделювання в управлінні логістичними системами авторами запропоновано відносити наступне: максимальне повне відображення реально існуючих задач у вигляді формалізації для застосування певних методів та моделей; можливість адаптації існуючих методів та моделей до мінливих умов логістичних задач; повнота, точність та достовірність вхідних даних; використання гібридних моделей або комплексу різних моделей для вирішення складних логістичних задач. Одними із перспективних напрямків у моделюванні логістичних систем є алгоритми колективного штучного інтелекту, когнітивні технології, мережі Петрі, нечіткі множини та нечітка логіка, нейронні мережі, а також залишається актуальною теорія черг (теорія масового обслуговування). У роботі описані можливі шляхи гібридизації аналітичних моделей та моделей колективного штучного інтелекту.

Ключові слова: логістична система, управління, моделювання, колективний штучний інтелект.

Бібліографічний опис для цитування: Вітлінський В. В., Скіцько В. І. Гібридизація аналітичних моделей та штучного інтелекту в управлінні логістичними системами. Ефективна економіка. 2020. № 3. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=7751. DOI: 10.32702/2307-2105-2020.3.8

Blog at WordPress.com.

Design a site like this with WordPress.com
Get started